Odchovy- Štěňata

Náš chov

I když jsem v chovu ESP zatím začínáme, budeme se řídit těmito zásadami.

Výběr krycího psa je pro nás velmi důležitý!! V chovu Entlebuchů se chceme zaměřovat především na zdraví psů, jejich povahu a v neposlední řadě také na kvalitní a standardní exteriér. Krycí pes musí splňovat řadu kritérií, které jsme si v souvislosti s chovatelskými cíli určili. Z těchto důvodu se výběrem krycího psa zabýváme velmi pečlivě a to několik měsíců. Naše rozhodnutí poté konzultujeme s dlouholetými a zkušenými chovateli.


Odběr štěňátek budeme umožňovat v 8. týdnu od data narození, budou odchovaná v rodinném prostředí. Od čtvrtého týdne budou u nás štěňata přikrmována a postupně zvykána na pestrou stravu jak ve formě masa a příloh, tak ve formě granulek, aby si nový majitel mohl vybrat, čím chce dále svého pejska krmit. K novým majitelům půjdou štěňátka čipovaná, očkovaná, opakovaně odčervená a o prohlédnuta poradcem chovu. Každé štěňátko od nás obdrží výbavičku, která mu pomůže zvyknout si na prostředí v jeho nové rodině. Dále majitelům předáme očkovací průkaz se záznamy o proběhlém očkovánía odčervení a pochopitelně i kupní smlouvu s důležitými náležitostmi.

 

Odchodem štěňátka z naší chovatelské stanice se náš zájem nezmění. S majiteli chceme zůstat v trvalém kontaktu a budou-li mít zájem, pomůžeme se vším, co patří do kompletního chovatelského servisu. Rádi poradíme s výchovou, výcvikem, výživou, výstavami, uchovněním, chovem.

Velice si vážíme zodpovědných majitelů a těšíme se na Vás, co by budoucí páníčky našich štěňátek.

V případě, že máte jakýkoliv dotaz týkající se plánovaného krytí, neváhejte nás kontaktovat. Rádi a ochotně vám na vše, co vás bude ohledně plemene zajímat, odpovíme.